Blog podróżniczy

Jak wybrać parking przy lotnisku?

Wylatując na wakacje, w odwiedziny do rodziny czy chociażby w podróż służbową często na lotnisko chcielibyśmy dotrzeć własnym środkiem transportu. Największym problemem jest wtedy bezpieczne pozostawienie naszego samochodu na czas naszej nieobecności. Niestety znalezienie darmowego miejsca parkingowego przy najczęściej wybieranych lotniskach w Polsce jest praktycznie niemożliwe. W praktyce okazuje się, że do wyboru pozostają nam tylko płatne rozwiązania.

Lotniska posiadają najczęściej własne płatne parkingi, jednak ich ceny mogą odstraszać. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z prywatnego parkingu strzeżonego znajdującego się w pobliżu lotniska. Ceny usług są tam najczęściej znacznie niższe (aczkolwiek warto to weryfikować), a jakość usług stoi na bardzo dobrym poziomie. Na co zwracać uwagę wybierając parking przy lotnisku?

Bezpieczeństwo pozostawionego samochodu

Chyba najważniejszym czynnikiem zapewniającym nam spokojną podróż będzie bezpieczeństwo. Zdecydowana większość prywatnych parkingów posiada ogrodzone, dobrze oświetlone i monitorowane miejsca postojowe. Dozór osobowy przez całą dobę też jest obecnie standardem tego typu usług. Warto przed skorzystaniem z oferty dowiedzieć się czy parking posiada ubezpieczenie na wypadek różnego rodzaju zdarzeń, ponieważ życie pisze czasami takie scenariusze, że mimo wysokiej jakości usługi trudno przewidzieć każdą sytuację.

Komfort podróżowania

Nie mniej ważnym tematem jest sprawa komfortu. Niezależnie czy podróżujemy prywatnie czy służbowo to chyba każdy chciałby aby jego wylot odbył się w komfortowych warunkach. Zdecydowana większość parkingów w cenie usługi gwarantuje darmowy transfer na lotnisko i odbiór po lądowaniu powrotnym. Warto jednak zwrócić uwagę jakimi samochodami realizowany jest transfer – nikt nie mówi, że muszą to być limuzyny, ale warto aby były to samochody czyste, zadbane i w dobrym stanie technicznym.

Ogrzewania i klimatyzowana poczekalnia to bardzo pożądane miejsce – czasami zdarza się, że na transfer będziemy musieli chwilę poczekać i dobrze jest jeśli będziemy mieli gdzie schować się przed deszczem, zimnem lub upałem.

Mało kto zwraca uwagę na nawierzchnie parkingu, a chyba nikt by nie chciał wchodzić na pokład samolotu w brudnych, ubłoconych butach. Dlatego warto sprawdzić czy parking posiada utwardzoną nawierzchnię. Niestety trawiaste parkingi często po opadach deszczu zmieniają się w małe bagno.

Przed wylotem warto poświęcić chociaż krótką chwilę i dobrze wybrać parking na którym pozostawimy samochód. Zapewni to spokojną podróż, bez konieczności martwienia się o pozostawiony przy lotnisku samochód.

Sprawdź ofertę parkingów znajdujących się przy największych lotniskach w Polsce na stronie https://www.przylotnisku.pl/.

Zdjęcia na stronie pochodzą z serwisów pixabay.com i pexels.com

StartBlogMapa strony