Blog podróżniczy

Miejsca, które musicie odwiedzić na Kaszubach

Odwiedzający Kaszuby, jeden z najpiękniejszych regionów Polski nie powinni skupić się jedynie na pobycie i krótkim spacerze w rejonie nadmorskim. Pragnąc w pełni poznać tą niesamowitą część kraju warto poza kąpielą w Bałtyku i wypoczynkiem na przepięknych plażach udać się nieco na południe regionu, które zaskoczy nas niesamowitymi niespodziankami.

Bałtyckie wybrzeże Kaszub

Wypoczywając nad Bałtykiem, niemal w zasięgu ręki znajdziemy mnóstwo Kaszubskich „perełek”, które musimy odwiedzić. Należą do nich plaża i molo oraz Oceanarium w Gdyni Orłowie a także starówkę Gdańska, zwłaszcza w okresie corocznie odbywającego się tam targu Dominikańskiego. Nie zapomnijmy także o fokarium na Helu.

Słowiński Park Narodowy

Położony niemal na samym morskim wybrzeżu zachwyca przede wszystkim cudami przyrody. Główny szlak turystyczny wiodący przez Park prowadzi do Wydmy Czołpińskiej – poruszając się tym szlakiem można odnieść wrażenie, że trafiliśmy na pustynię. W okresie letnim główny szlak bywa mocno zatłoczony. Chcąc samotnie podziwiać skarby Parku warto wybrać w tym czasie jeden z innych dobrze oznakowanych szlaków turystycznych.

Park Narodowy Bory Tucholskie

Udając się na południową „granicę” Kaszub znajdziemy się w północnej części Borów Tucholskich, niesamowitej krainy porośniętej borem sosnowym, spośród którego wyłaniają się krystalicznie czyste jeziora połączone niewielkimi rzekami. Teren parku możemy zwiedzać pieszo, rowerem lub kajakiem spływając Brdą.

Kartuzy

To niewielkie miasto aspiruje do miana stolicy Kaszub. Udając się do tego miasta warto odwiedzić Kolegiatę WNMP z przełomu XIV i XV wieku. Jedyny, jedyny w kraju miedziany dach Kolegiaty w kształcie trumny robi naprawdę niesamowite wrażenie. Odwiedzając Kartuzy nie zapomnijmy wejść do Muzeum Kaszubskiego, gdzie poznany nie tylko historię i kulturę, ale także zwyczaje kaszubskie.

Przedstawione powyżej propozycje to zaledwie kropla w morzu atrakcji czekających na turystów przybywających na Kaszuby.

Zdjęcia na stronie pochodzą z serwisów pixabay.com i pexels.com

StartBlogMapa strony