Blog podróżniczy

Zachodniopomorskie – gwarancja najlepszego wypoczynku

Świnoujście, Międzyzdroje, czy Kołobrzeg, to najczęściej wybierane kierunki letniego wypoczynku Polaków i tysięcy turystów przybywających do naszego kraju. To właśnie wymienione trzy miasta szczycą się najlepszymi plażami nad Bałtykiem. Dodatkowo gwarantowana stabilna i wspaniała pogoda sprawia, że województwo zachodniopomorskie śmiało możemy nazwać letnią stolicą wypoczynku.

Świnoujście

To właśnie w Świnoujściu znajduje się najpiękniejsza plaża polskiego wybrzeża. Jej długość, niemal po horyzont i szerokość dochodząca do 200 metrów, oznaczona błękitną flagą sprawia, że do Świnoujścia corocznie przybywa tysiące osób spragnionych wypoczynku nad morzem. Atutem tego kąpieliska jest najwyższa temperatura wody, sięgająca w lipcu nawet 25 stopni oraz możliwość znalezienia najpiękniejszych okazów morskich muszli. Czysta i zadbana plaża z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych przylega bezpośrednio do promenady, która tętni życiem przez całą dobę. Wypoczywając w Świnoujściu koniecznie musimy zobaczyć najwyższą w Polsce latarnię morską oraz port z którego możemy popłynąć do Szwecji.

Międzyzdroje

Położone niedaleko od Świnoujścia miasto słynące przede wszystkim z letniego festiwalu gwiazd oraz związaną z tym wydarzeniem kulturalnym Aleją Gwiazd. Czysta i wspaniale zagospodarowana plaża w Międzyzdrojach jest nieco mniejsza od tej w Świnoujściu, jednak jest także jedną z największych w Polsce. Dodatkowo to właśnie tutaj znajdziemy przepiękne molo o długości prawie 400 metrów z punktami gastronomicznymi tworzy jedyną w swoim rodzaju przystań dla statków wycieczkowych. Wypoczywając w Międzyzdrojach koniecznie odwiedźmy oceanarium oraz gabinet figur woskowych.

Kołobrzeg

Kołobrzeg przez wielu uznawany za najlepszy kurort zachodniopomorskiego. Długa plaża podzielona na trzy sektory gwarantuje bezpieczeństwo i wspaniały wypoczynek nad morzem. Ponad 200 metrowe molo tętni życiem także w nocy. Turyści w Kołobrzegu powinni zobaczyć port z sąsiadującą z nim latarnią oraz oceanarium.

Planując pobyt w województwie zachodniopomorskim warto wybrać się także do bardziej spokojnych miejscowości z urokliwymi plażami. W ciszy i spokoju wypoczniemy min. w Darłowie, Jarosławcu czy też w Rewalu lub Dziwnowie.

Zdjęcia na stronie pochodzą z serwisów pixabay.com i pexels.com

StartBlogMapa strony